REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Sultanbeyli AB’ye Hazır

Sultanbeyli AB’ye Hazır
05 Haziran 2014 - 7:44

AB Bakanlığı tarafından desteklenen ve İstanbul Valiliği koordinatörlüğünde yürütülen ‘İstanbul AB’ye Hazırlanıyor’ projesi kapsamında Sultanbeyli’ye gelen Litvanyalı misafirler Gülbahar Hatun Anaokulu’nu gezdi.

Avrupa Birliği (AB) Bakanlığı tarafından desteklenen ve İstanbul Valiliği koordinatörlüğünde yürütülen ‘İstanbul AB’ye Hazırlanıyor’ projesi kapsamında, Sultanbeyli’ye gelen Litvanya’nın Elektrenai Belediye Başkanı ve Yönetim Kurulu üyeleri, Sultanbeyli Gülbahar Hatun Anaokulu’nu gezdi. Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in eşliğinde Sultanbeyli’yi gezen misafirler, Sultanbeyli’yi çok beğendiklerini belirterek,Sultanbeyli halkının sıcak kanlılığından etkilendiklerini söyledi.

Misafirlerin Sultanbeyli’yi beğenmesinden gurur duyduklarını dile getiren Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, “Avrupa tarihinde önemli bir yeri olan İstanbul ve Türkiye’den yoksun bir AB her zaman eksik kalacaktır. Türkiye’nin hemen her konuda olduğu gibi AB sürecinde de öncü illerinden olan İstanbul’un AB ülkeleri ile işbirliği kurmasını önemsiyoruz” dedi.

Eşleştirme programı kapsamında birbirleri ile eşleşen İstanbul ilçeleri ve AB yerel yönetimlerinin bir yandan AB’nin yerel politikaları konusunda bilgi alışverişi yaparken, bir yandan da Türk halkı ve Avrupa vatandaşları arasında sıcak ilişkilerin güçlenmesine katkıda bulunağını belirten Keskin, İstanbul’un belediyeleri ile AB yerel yönetimleri arasında kurulan bu işbirliklerinin, her iki taraftaki önyargıların giderilmesine ve Türkiye’nin AB sürecine önemli bir katkı sağlayacağına inandığını söyedi.

Türkiye Belediyeler Birliği’nin desteğiyle yürütülen şehir eşleştirme programı 7 Kasım 2013 tarihinde yayınlanan başvuru çağrısı ile başlamıştı. 22-24 Mayıs 2013 tarihinde bir araya gelen İstanbul ve AB ülkeleri yerel yönetimleri AB müktesebatının yereldeki uygulamalarına yönelik işbirliği yapmak üzere birbirleri ile eşleşmişti

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.