REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Çocuklarımız ‘Hayatı Seviyorum’ Diyecek

Çocuklarımız ‘Hayatı Seviyorum’ Diyecek
05 Haziran 2014 - 7:31

Sultanbeyli Belediyesinin İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan (İSTKA) hibe alan “Hayatı Seviyorum” projesi, ilçe gençlerine yeni dünyaların kapılarını aralayacak.

İSTKA’dan 1.170.000 değerinde hibe almaya hak kazanan “Hayatı Seviyorum” projesi ile “Sokak Çocuğu” olgusuna karşı mücadeleye girişen Sultanbeyli Belediyesi, okuldan kopma evresinde olan gençleri yepyeni bir öğrenim metodu ile tanıştıracak. Belediye “Hayatı Seviyorum” projesi ile çocukların eğitime yeniden kazandırılma süreçlerine önemli bir katkı sağlayacak. “Hayatı Seviyorum” projesinin hedef grubunu, okula devamsızlık oranı yüksek olan ortaokul öğrencileri oluşturuyor. Proje kapsamında öğrencilerin okuldan kopma sebepleri araştırılacak ve bu öğrencilerin yeniden eğitime kazandırılması sağlanacak. Projenin eğitim faaliyetlerinin başında yer alan üç boyutlu ders anlatım tekniği sayesinde çocuklar, öğrenmeyi yeniden sevecek ve tüm dikkatlerini derse vererek başarı oranlarını yükseltecek. Derslerin 3D teknolojisi kullanılarak hazırlanmasıyla ortaya çıkan bu eğitim metodu, geleneksel eğitim metotlarından farklı olarak, öğrencilerin işledikleri konuları daha çabuk kavrayıp hafızalarında daha uzun süre tutmalarını sağlayacak.

 

Projeyle, devamsızlık sorunu olan çocukların eğitime kazandırılma çalışmaları yürütülürken bir taraftan da kötü alışkanlıklardan uzak durmaları sağlanacak. Sokağa yönelmelerinin önüne geçilerek boş zamanlarının değerlendirilmesi için sık sık yapılan geziler aracılığı ile şehir kültürünü tanıma faaliyetleri gerçekleştirilecek. Eğitimle eş zamanlı olarak sosyal, kültürel faaliyetler ve spor faaliyetleri yürütülecek. Ayrıca çocuklara evrensel etik ilkeler ve ahlaki değerler konusunda eğitim verilirken  ailelerin de eğitim bilinci kazanmalarına katkı sağlayacak çalışmalar yapılacak.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.