REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Vuslat İçin Abant’ta Buluştular

Vuslat İçin Abant’ta Buluştular
03 Haziran 2014 - 7:28

Vuslat Platformu tarafından Bolu-Abant’ta düzenlenen “Kimlik Krizi ve Kültürel Değişim” konulu sempozyum büyük bir katılımla gerçekleşti.  Programa katılan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Ülkemizin, son bir asırlık dönemdeki kilit kavram, değişimdir” dedi.

Başta Türkiye ve Avrupa ülkeleri olmak üzere dünyanın farklı coğrafyalarında aynı gaye ve manevi değerler etrafında fikir ve gönül birliği olan insanların, ortak tecrübe ve entellektüel birikimini bir araya getirerek istifade etmeyi temel alan Vuslat Platformu, Bolu Abant’ta düzenlediği “Kimlik Krizi ve Kültürel Değişim” konulu sempozyum 4 oturumda gerçekleşti. Sempozyuma başta Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler olmak üzere, Bolu Valisi Ahmet Zahteroğulları, Düzce Valisi Ali İhsan Su, Ak Parti Milletvekilleri, İl ve İlçe Belediye Başkanları,  akademisyenler, yazarlar, gazeteciler ve çok sayıda davetli katıldı.

BAŞKAN HASAN CAN, “KİLİT KAVRAM DEĞİŞİM”

Programda konuşma yapan Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, “Geriye doğru baktığımızda, ülkemizin, son bir asırlık dönemdeki kilit kavramın değişim olduğunu görüyoruz. Kimliği, bizatihi öz değerleri tarafından oluşturulan toplum yeni ve yapay değerleri yüzünden kendi olmakla öteki olmak arasında, ârafta kalmıştır. Asırlarca toplumun ve bireyin tüm boyutlarına hayat veren gelenekle, İslam kültür ve medeniyetiyle kurulan güçlü aidiyet bağları zayıfladıkça, kimliğimiz belirsiz ve kararsız bir hale gelmiştir. Bu yüzden, kadim kültür birikimimizi yeniden keşfetmek, unuttuğumuz değerlerimizi hatırlamak, kimliğimizin yeniden tesisi için vazgeçilmezdir. Modern zamanların bireyci kültürü karşısında yeniden kollektiviteyi, birlik olmayı savunabilmeliyiz. Dinimiz İslam, sadece bir ibadet dini değildir. Tüm hayatı kuşatan büyük bir sistemdir. Bu yüzden, inanıyorum ki, ne zaman ki kimliğimizi ilahi vahye uygun bir içerikle şekillendirirsek, o zaman tüm bunalım ve buhranlarımızdan da kurtulmuş olacağız.” dedi.

29-30 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirilen sempozyum da “Modernleşme Süresince Değişen Kimlik Algıları”, “Cumhuriyet Dönemi Kimlik Tartışması” ve “Kültürel Buhranlar ve Yansımalar” konu başlıkları ele alındı.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.