REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Afetlere Özel Tim Geliyor

Afetlere Özel Tim Geliyor
02 Haziran 2014 - 8:38

Sultanbeyli Belediyesi vatandaşın huzur ve mutluluk içerisinde yaşayabileceği bir ilçe oluşturmak için çalışmalarını sürdürüyor.Yaşanan doğal afetlerde mağdur olan vatandaşlara anında yardım edebilmek için SAKUT kuruyor.

 

Son günlerde aşırı yağış sonucu Sultanbeyli’nin bazı bölgelerinde kanalizasyon suları vatandaşların evine basarak vatandaşları mağdur etmişti. Haber Takip Gazetesi olarak haber yapmakla kalmamış mağdur vatandaşların yardımına koşmuştuk. Gazetemizin İmtiyaz sahibi Ahmet Işıkdağ  evini basan pis sudan enfeksiyon kaptığından şüphelenilen vatandaşları, gazetemize ait özel araçla hastahaneye götürerek tedavi edilmelerini sağlamıştı. Işıkdağ ayrıca mağdur aileler için belediyeden erzak temin edilmesini de sağlamıştı.

BELEDİYE HAREKETE GEÇTİ

Sultanbeyli Belediyesi de gazetemizin yakından takip ettiği doğal afetler sonucu mağdur olan ailelere yardım için harekete geçti. Sultanbeyli Belediyesi, afetlere karşı önlem almak ve vatandaşı bilinçlendirmek için SAKUT Projesi hazırladı.  Sultanbeyli Belediyesi’nin İstanbul Kalkınma Ajansı’na (İSTKA) sunduğu Sultanbeyli’de “Afetlere Hazırlık ve Farkındalık” projesiile “Hayatı Seviyorum” projesi hibe almaya hak kazandı. Afetlere hazırlık projesi kapsamında ilçede arama kurtarma timi (SAKUT) kurulacak.

PROJEYE 2 MİLYON TL HİBE

Sultanbeyli Belediyesi gerçekleştirdiği projelerle adından söz ettirmeye devam ediyor. Her alanda vatandaşın huzur ve mutluluk içerisinde yaşayabileceği bir ilçe oluşturmak için çalışmalarını sürdüren Sultanbeyli Belediyesi, titizlikle yürüttüğü başarılı projelerle de her kesimin takdirini kazanıyor. Belediyenin hazırladığı Sultanbeyli’de Afetlere Hazırlık ve Farkındalık projesi ile Hayatı Seviyorum projesi, İstanbul Kalkınma Ajansı’ndan (İSTKA) 2 milyon değerinde hibe almaya hak kazandı.Proje kapsamında Sultanbeyli Belediyesi’nin afetlere yönelik kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi ve toplumun afetlere hazır hale gelmesiiçin çalışmalar yapılacak. Bunun yanı sıra proje ile vatandaşlar afetlere karşı bilinçlendirilecek.

Afetlere hazırlık projesi, 591 proje arasından 1 milyon TL hibe almaya hak kazandı.

Proje Neler Getirecek?

Proje Sultanbeyli Belediyesi’nin afetlere yönelik kurumsal kapasitesinin gelişmesine, ilçe halkının afetlere yönelik bilinçlenmesine katkı sunacak. Bunun yanında belediye arama kurtarma konusunda faaliyet gösterecek, 20 kişilik Sultanbeyli Arama Kurtarma Timi’ni (SAKUT) kuracak.Proje ile vatandaşlara yönelik olarak bilgilendirme seminerleri düzenlenecek ve afet yönetimi ve kentsel risk yönetimleri gibi konularda belediyenin teknik personeline eğitimler verilecek. İlçe genelinde tatbikatlar düzenlenecek.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.