REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Sultanbeyli Seferber Oldu

Sultanbeyli Seferber Oldu
29 Mayıs 2014 - 7:31

Sultanbeyli’de geçtiğimiz gün yağan aşırı yağmur sonucu evlerine kanalizasyon suyu basan 4 aile için başta Gazetemiz Haber Takip olmak üzere Saygı ve Ersoy Hastaneleri ile Sultanbeyli belediyesi seferber oldu.

Geçtiğimiz pazar günü Sultanbeyli’de meydana gelen aşırı yağış sonucu evlerini su basan Sükün, Bağcı ve Kıvcı ailelerine ait 4 evi kanalizasyon suyu basmıştı.  Durumu haber alan Sultanbeyli Belediyesi kısa sürede olay yerine gelip evlere basan pis suyu tahliye etmişti.  Olaydan iki gün sonra aile bireylerinde kusma, halsizlik gibi durumlar meydana gelmeye başladı. Olayı ilk günden beri takip eden Gazetemiz Hebar Takip’in öncülüğünde Sultanbeyli Belediyesi, Saygı Hastenesi ve Ersoy Hastanesi, ailelerin tedavileri için seferber oldu.  4 aileden toplam 19 kişi tedavi edildi.

HABER TAKİP FARKI

Geçtiğmiz akşam saatlerinde gazetemizi arayan aile bireyleri çocuklarının enfeksiyon kaptığını söyleyerek yardım talebinde bulundular. Olayın yaşandığı Yavuz Selim mahallesi Antalya caddesi Tayyip sokakta bulunan adreslere giden muhabirlerimiz, pis sudan enfeksiyon kaptığından şüphe edilen 6 çocuğu gazetemize ait araçla Sultanbeyli Özel Saygı Hastanesi acil bölümüne getirerek tedavi edilmelerini sağladı. Hastane yetkilileriyle görüşen Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Ahmet Işıkdağ çocukların tedavilerini takip ederek, çocukların durumu hakkında doktorlardan bilgi aldı.

Ahmet Işıkdağ konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Haber Takip Gazetesi olarak ilk günden itibaren ailelerimizin sesini duyurup sorunlarını çözmeye çalışıyoruz. İlk gün haber yaparak seslerini duyurduk  şimdi de tedavileri için çaba harcıyoruz” dedi.

Işıkdağ sözlerini şöyle sürdürdü:  “Gazeteciyiz ama her şeyden önce insanız. Bu insani bir durum. Ailelerimizin durumunu haber yapmakla sorumluluğumuz bitmiyordu. İnsan olarak üzerimize düşeni yapmalıydık. İnsanları bu halde bırakamazdık. Bizi çocuklarımız hasta diye aradıklarında, hemen olay yerine gittik. Saygı Hastahanesi ve Ersoy Hastahanesi’ni aradık, durumu anlattık. Onlar da sağolsunlar çocukları ücretsiz olarak tedavi etmeyi kabul ettiler.”

Gazetemizin İmtiyaz Sahibi Ahmet Işıkdağ Belediyeyi de konuyla ilgili aradıklarını belirterek, “Belediyeyi aradık evin temizlenmesini sağladık. Enfeksiyon kapmasından şüphelenilen diğer 13 çocuğun hastahaneye götürülmesi için araba tahsis ettik.  Belediyeden mağdur ailelere erzak temini için de söz aldık. Olayı takip etmeye devam edeceğiz. Ailelerimizin sorunlarının giderilmesi için elimizden gelen her şeyi yapacağız ” dedi.

AHMET IŞIKDAĞ  YALNIZ BIRAKMADI

Ailelerle yakından ilgilen Ahmet Işıkdağ ailelere tedavi masraflarının hastahane tarafından karşılanacağını söyledi. Bu durum karşısında duygulanan Metin Sükün Işıkdağa teşekkür ederek, “İlk günden beri yanımızda oldunuz bizi yalnız bırakmadınız. Sesimizi duyurmakla kalmadınız, kendi aracınızla çocuklarımızı hastahaneye getirdiniz ve ücretsiz tedavi olmamızı sağladınız. Size nasil teşekkür edeceğimizi bilemiyoruz çok teşekkür ederiz”dedi.

SULTANBEYLİ BELEDİYESİ YARDIMA KOŞTU

Geçtiğimiz pazar günü kısa sürede olay yerine gelen ve pis suyu tahliye eden Sultanbeyli Belediyesi, aileleri hastahanede de yalnız bırakmadı. Olayı haber alan Sultanbeyli Belediye Başkan Yardımcıları Dr. Ayhan Koç ve Zafer Söğütçü hastahaneleri gezerek ailelerin tedavilerini yakından takip etti. Kendi de bir doktor olan Belediye Başkan Yardımcısı Koç  ailelerin hastahaneye geldiğini öğrenince hemen geldiklerini söyledi. Ailelerin tedavilerini yakından takip ettiklerini belirten Koç, “Ailelerimiz için gereken ne varsa yapacağız” dedi.  Koç ayrıca ailelerin durumunu takip etmeye devam edeceklerini de söyledi.

HASTAHANELER ÖZEL OLARAK İLGİLENDİ

Gazetemiz Haber Takip’in öncülüğünde sağlık kontrolünden geçirilen aile bireylerinden bir kısmı Saygı Hastahanesi’ne geri kalan kısmı da Ersoy Hastahanesi’ne götürüldü. İki hastahanenin yönetim, doktor ve personellerinin yakından ilgilendikleri hastalara kapsamlı bir tedavi yapıldı. Hastalara fizik muayenesi yapan hastahane doktorları aile bireylerinde ciddi bir hastalık olmadığını söyledi. Enfeksiyon kapma durumunda kusma, mide bulantısı, yemek yiyememe gibi belirtilerin meydana geldiğini söyleyen doktorlar “Hastalarımıza fiziki muayene yaptık. Şükür bir sorun yok. Enfeksiyon kapma durumlarında  miğde bulantısı, baş dönmesi, yemek yiyememe gibi belirtiler ortaya çıkar. Hastalarımızda şu an bu belirtiler görünmüyor.  Hastalarımız yoğun kokuya maruz kaldıkları için rahatsızlanmışlar her hangi bir hastalık görünmüyor” dedi.

AİLELERDEN TEŞEKKÜR

Kanalizasyon suyunun evlerine basması sonucu 3-4 gündür mağdur durumda olduklarını söyleyen aileler “Haber Takip Gazetesi’ne çok teşekkür ederiz. İlk günden bu yana bizi yalnız bırakmadınız. Bizim derdimizi çözmek için çaba harcadınız çok sağolun” ifadelerini kullandı

Sultanbeyli Belediyesi’ne de çok teşekkür ettiklerin söyleyen mağdur aileler, “ Evimize geldiler, pis suyu tahliye ettiler. Hastalandık araç tahsis edip hastahaneye götürdüler. Hastahanede de Başkan Yardımcıları geldi bizimle ilgilendi” dedi. Ersoy Hastahanesi ve Saygı Hastahanesi’ne de ayrıca teşekkür etmek istediklerini belirten aileler, “Saygı Hastahanesi’nde de, Ersoy Hastahanesi’nde de bizimle yakından ilgilenen doktorlarımıza ve hastahane personeline çok teşekkür ederiz” dedi.

Tedavisi tamamalanan aileler Sultanbeyli Belediyesi’nin tahsis ettiği araçla evlerine götürüldü.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.