REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Sancaktepe Arapsaçı

Sancaktepe Arapsaçı
28 Mayıs 2014 - 7:41

Sancaktepe’de trafik arap saçına dönmüş durumda.  Özellikle Sabah işe gidiş  ve akşam iş çıkış saatinde trafik yoğunluğu hat safaya ulaşıyor. Gün boyu çalışıp yorulan vatandaşlar yorgunluğun üzerine bir de trafik çilesi eklenince  isyan ediyor.

 

Sancaktepe’de trafik çilesi insanları isyan ettiriyor. Sancaktepe’nin Sarıgazi Mahallesi’nde trafik çilesinin en büyük nedenlerinden birisi yol üzerine karşılıklı olarak park edilen araçlar Sarıgazi’de araçların karşılıklı park etmesi sonucu trafik tek şeride düşüyor. Duyarlı bir vatandaşın Trafik’e şikayet etmesiyle bütün vasıtalar kaldırılıyor ama yol kısa süre sonra yine aynı duruma geliyor. Ara sokaklardan caddeye girişte da sorun yaşanıyor.  Sağa veya sola dönmek için çok açıktan almak gerekiyor. Bu da trafiği daha da içinden çıkılmaz hale getiriyor.

 

 

Sarıgazi’de araçların uygunsuz ve rasgele park etmeleri sonucu Belediyelerin körüklü büyük otobüslerinin bu yolda sıkışıp kaldığını belirten vatandaşlar “Saatlerce uygunsuz park eden aracın sahipleri aranırken otobüs şöförü ve yolcular ise adeta çile çekiyor” diyor. Vatandaşlar özellikle akşam iş çıkış saatlerinde Sarıgazi’de trafiğin tamamen arap saçına döndüğünü belirtiyor “Burda uygunsuz parkı önleyecek, ceza kesecek kimse yok””diyen vatandaşlar trafik ekiplerinin buradaki uygunsuz parklar üzerine çalışması gerektiğini söylüyor.

 

Sarıgazi’deki trafik yoğunluğu sürücüleri de isyan ettirmiş durumda. Sabahtan akşama kadar yorulduklarını söyleyen sürücüler, “Sabah trafik yoğunluğu yüzünden işe geç kalıyoruz. Akşama kadar çalışıp yoruluyoruz. Yorgunluğumuzun üstüne bir de trafik ekleniyor. Trafik insanları isyan ettiriyor. Yok mu buranın yetkilisi, kimse görmüyor mu burayı, neden biri gelip müdahil olmuyor” ifadelerini kullanıyor.

 

 

Trafik çilesinin nedenlerinden biri de sürücülerin diğer araçların haklarını ihlal etmeleri. Trafikten kurtulmak için diğer araçların şeridine geçen sürücüler trafiği daha da içinden çıkılmaz hale getiriyor. Bu ihlaller genellikle trafik kazalarına neden oluyor. Meydana gelen kazalar sonucu uzun kuyruklar oluşuyor. Zaten yoğun olan trafik hepten kilitleniyor. Saatlerce yolda beklemek zorunda kalan vatandaşlar işlerine geç kalabiliyor. Trafikten kurtulmak için şerit ihlali yapan sürücüler şeritleri birbirinden ayıran plastik dubaları da ezip kullanılamaz hale getiriyor.

 

 

Mahalle sakinleri de bu duruma tepkili. Mahallenin en işlek caddesinin kullanılamaz durumda oluduğunu belirten mahalle sakinleri. “Burası yıllardır böyle, yıllardır bu sıkıntı giderilemedi. Sancaktepe’nin bir çok yerinde aynı durumda olan yollar düzeltilirken Sarıgazi düzeltilmedi” diyor. Sarıgazi’nin hizmette ikinci plana atıldığını iddia eden vatandaşlar “Samandıra’da da trafik sorunu vardı, orayı çözdüler gidin bakın trafik gayet rahat. Ama burda hala trafik çilesi çekiyoruz. Yatırımda çözümde her yere bir şeyler yapılıyor ama sıra Sarıgazi’ye gelince hiçbir şey yapılmıyor. Buna anlam veremiyorz. Biz de bu ilçenin vatandaşıyız” diyor.

 

Bu duruma isyan eden sürücü ve yayalar yetkililerin konuyla ilgili gerekenleri yapmasını bekliyor.

 

 

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.