REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Kanal Riva Görücüye Çıkıyor

Kanal Riva Görücüye Çıkıyor
27 Mayıs 2014 - 12:44

Beykoz’u turizm cenneti yapacak “Kanal Riva” Projesi dünya mimarlık çevrelerinin yakından takip ettiği “Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali”nde görücüye çıkıyor.

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek 29 Mayıs-29 Ağustos tarihleri arasında Hollanda’da düzenlenecek olan “Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali”nin açılışını yapmak üzere 27 Mayıs 2014’te Hollanda’ya gidecek.

Hollanda ziyaretinde Başkan Yücel Çelikbilek ilk olarak 28 Mayıs 2014 Çarşamba günü Hollanda Çevre ve Şehircilik Bakanı Melanie Schultz Van Haegen ve Rotterdam Ana Kent Belediye Başkanı Ahmed Aboutaleb ile birlikte “Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali”nin açılışını yapacak.

Çevre ve Şehircilik Bakanı ve Rotterdam Anakent Belediye Başkanı ile de bir görüşme gerçekleştirecek olan Başkan Yücel Çelikbilek,  Rotterdam Başkonsolosu Togan Oral’ı da ziyaret edecek.

Başkan Yücel Çelikbilek, Kanal Riva Projesi’ni hazırlayan Hollanda Çevre Mühendislik Firması’nın su taşkını önleme projelerini yerinde inceleyecek ve Kanal Riva Projesi’nin bundan sonraki aşaması konusunda Hollanda ekibiyle bir toplantı yapacak.
Dünya Çapında Projeler Katılıyor  

Dünya mimarlık çevrelerinin ilgiyle takip ettiği Rotterdam Uluslararası Mimarlık Bienali’nde bu yıl Amerika Birleşik Devletleri, Brezilya, Avrupa ve Türkiye’den önemli mimarlık projeleri sergilenecek.
Riva Çevre Koruma ve Kalkındırma Projesi’nin 8 metre uzunluğunda, 1,5 metre genişliğinde hazırlanan, üzerinde animasyon destekli su hareketlerinin izlenebileceği maketinin görücüye çıkacağı bienalde, projeyle ilgili bir de konferans verilecek.

Rotterdam ziyaretinde Başkan Çelikbilek’e Çevre ve Şehircilik Bakanlığı Tabiat Varlıkları Genel Müdürü Osman İyimaya, Genel Müdür Yardımcısı Osman Öztürk, Beykoz Belediyesi’nden şehir plancıları ve mimarlar ile Kanal Riva Turizm Geliştirme ve Yatırımcıları Derneği Başkanı Serdar Saruhan eşlik edecek.
Başkan Çelikbilek 30 Mayıs’ta ilçeye geri dönecek.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.