REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Madencilerin Ailelerine Maaş Bağlanacak

Madencilerin Ailelerine Maaş Bağlanacak
15 Mayıs 2014 - 7:55

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Başkan Yardımcısı Mustafa Kuruca, Soma’daki kömür madeninde çıkan yangında hayatını kaybeden madencilerin eş ve çocuklarına ölüm geliri olarak bin liraya yakın aylık bağlanacağını bildirdi.

Kuruca, Sosyal Güvenlik Haftası dolayısıyla bir otelde düzenlenen “Çocuk ve Sosyal Güvenlik” konulu panelin öncesinde basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

SGK Başkanı Yadigar Gökalp İlhan’ın Soma‘ya hareket ettiğini belirten Kuruca, “Bu iş kazası olayıdır. Hayatını kaybedenlerin eş ve çocuklarına ölüm geliri olarak bin liraya yakın aylık bağlanacak” diye konuştu.

Madende 18 yaşından küçük bir işçinin de ölü olarak çıkartıldığı yönündeki iddiaların sorulması üzerine Kuruca, İş Kanuna göre 18 yaşın altındaki erkeklerin ve her yaştaki kadınların yer altı ve su altı işlerinde çalıştırılmasının yasak olduğuna dikkati çekerek, bu iddiayla ilgili soruşturma başlatılacağını bildirdi.

sans-� f;xD� �� ck’> gösterildiği kaydedilen kararda, şu ifadelere yer verildi:

 

“30 Mart 2014 tarihinde Kars İli Susuz İlçesi Belediye Başkanlığı Seçiminde Demokratik Sol Partisinin 397, Adalet ve Kalkınma Partisinin 397 oy aldığı, Susuz İlçe Seçim Kurulunun 1 Nisan 2014 tarihli ve 2014/9-11 sayılı kararı ile yapılan kura çekimi sonucunda Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Murat Uray’ın isminin çıktığı nazara alınarak, Adalet ve Kalkınma Partisi adayı Murat Uray’ın Susuz Belediye Başkanı olarak seçilmesine, bu kararlara karşı yapılan itiraz üzerine de Kars İl Seçim Kurulunun 3 Nisan 2014 tarihli ve 2014/17 sayılı kararı ile Susuz İlçe Seçim Kurulunca verilen 1 Nisan 2014 tarihli, 2014/9 ve 11 sayılı kararların usul ve yasaya uygun olduğundan bahisle reddine karar verildiği ancak kura sonucunun

SEÇSİS üzerinde farklı yansıtıldığı ve Liste-3’te Adalet ve Kalkınma Partisinin 799, Demokratik Sol Partinin 6 belediye başkanlığı kazandığının görüldüğü anlaşılmıştır.

Kurulumuzca yapılan değerlendirme neticesinde, Resmi Gazete’nin 6 Mayıs 2014tarihli, 28992 Mükerrer sayısında yayımlanan Kurulumuzun 6 Mayıs 2014 tarihli, 2561 sayılı kararına ekli Belediye Başkanlığı Seçim Sonucunu gösteren Liste-3’ün SEÇSİS sistemi üzerinde Adalet ve Kalkınma Partisinin 800, Demokratik Sol Partinin 5 Belediye Başkanlığı kazandığı şeklinde gerekli düzeltmenin yapılarak, yeniden Resmi Gazete’de yayımlanmasına karar verilmesi gerekmiştir.”

Yayımlanan yeni listeye göre AK Parti 800 belediye başkanlığı kazanırken, DSP’ninkazandığı belediye başkanlığı sayısı 5’e düştü. AK Parti’nin kazanılan başkanlık oranı yüzde 59,14’ten yüzde 59,22’ye yükselirken, DSP’nin oranı yüzde 0,44’ten yüzde 0,37’ye indi.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.