REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Mimar Sinan Mahallesi’ni Eskisiyle Kıyaslayın

Mimar Sinan Mahallesi’ni Eskisiyle Kıyaslayın
30 views
20 Aralık 2013 - 8:55

Sultanbeyli, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin döneminde büyük yatırımlara kavuştu. Bu yatırımların ilçenin geneline yayılmasıyla kazanan Sultanbeyli oldu.

İlçede bugüne kadar yapılmayan ne kadar proje varsa Başkan Keskin döneminde hayata geçirildi. Gölet’ten TEM bağlantı yollarına varana kadar Sultan-beyli halkı birçok projenin rahatlığını yaşadı. Hayal projeleri tek tek hayata geçen Sultanbeyli, mahalle mahalle de yatırıma kavuştu. Haber Takip gazetesi olarak kaleme aldığımız Mahalleler Yazı Dizisi’nde, şimdi de birçok kurumun genel merkezine ev sahipliği yapan, fabrikalarıyla Sultanbeyli halkına ekmek kapısı olan Mimar Sinan Mahallesi’nin son durumunu sizlerle paylaşıyoruz. Mimar Sinan Mahallesi, İSEM ile, ÇOGEM ile, yeni parklarıyla, yeni meydanlarıyla, asfaltlanan ve kaldırımı yapılan sokaklarıyla Sultanbeyli’de imrenilerek bakılan mahallelerin başında geliyor. Mahalleye Başkan Keskin döneminde çok sayıda da okul kazandı-rıldı. Belediyenin yaptığı çalışmaların yanı sıra mahalleye birçok kuruluşunda genel merkezi taşındı. Next&Nexstar, Penta gibi dev kuruluş-ların genel merkezi burada bulunuyor. Bu genel merkezlerin taşınmasında hiç şüphesiz TEM bağlantı yollarının açılmasının payı çok büyük. TEM bağlantı yollarının açılmasıyla dünyaya bağlanan Sultanbeyli’ye yatırım da akmaya devam ediyor. Şimdi gelin Mimar Sinan Ma-hallesi’ne yapılan yatırımları ve hizmetleri hep birlikte irdeleyelim.

75. Yıl Toplum Sağlığı Merkezı

Sultanbeyli halkının her zaman sağlığını ön pla-na alan çalışmalara imza atan Başkan Keskin, ilk olarak göreve geldiğinde Sultanbeyli’ye tam teşekküllü bir toplum sağlığı merkezi kazandır-dı. Burada engelli bireylerin tedavileri yapılır-ken, topluma adapte edilmeleri ve insanlarla iletişim kurmaları sağlandı.

Can Aynı Can

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Sultanbeyli engelliler merkezi Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunuyor. Şimdiye kadar çok sayıda engel-li bireyi rehabilite eden merkez, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin döneminde hayata geçirildi. Büyük küçük her cana değer veren Başkan Keskin’in göreve geldiğinde ilk işi engelli bireylere hizmet etmek adına yaptığı çalışmalar oldu. Bu kapsamda İBB ile koordi-neli çalışan Keskin, çok geçmeden Sultanbeyli de hayatlarını devam ettiren engelliler için bu

projeyi ilçe halkına sundu. Merkezde şimdi çok sayıda engelli birey hem eğitim alıyor hem de sosyal hayata adapte oluyor. Sağlık sorunları için merkeze gelen hastalar yapılan uygulama-dan memnun. Birçok hasta yakını Sultanbey-li’ye yapılan bu yatırımın ve kazanımlarının farkında. Daha önce ilçede böyle bir merkez bulunmadığı için başka ilçelere hastalarını götürdüklerini ifade eden hasta yakınları, İSEM’i bir nimet olarak görüyor ve bu hiz-meti Sultanbeyli’ye kazandıranlara teşekkür ediyor. Mimar Sinan Mahallesi’nde bir de Aile Sağlığı Merkezi bulunuyor.

Kuruluşlar Genel Merkez-Lerını Mımar Sınan Mahalle-Sı’ne Taşıdı

Sultanbeyli’nin gelişiminin en somut ör-neklerinden biri de bazı kuruluşların genel merkezinin Sultanbeyli’de bulunması.Elektronik sektöründe Türkiye’nin önde gelen firmalarından olan Next&Nexstar’ın genel merkezi ve üretim atölyesi Mimar Sinan Mahallesi’nde bulunuyor. Musluk üreticisi Penta’da Mimar Sinan Mahallesi’n-deki yerini aldı. Bu kuruluşların yanısıra irili ufaklı çok sayıda firmada mahallede faaliyetlerini sürdürüyor. Bu kuruluşlar hem Sultanbeyli’ye hem de mahalleye ekonomik olarak büyük katkı sağladı.

Özel Yatırımın Adresı Mımar Sınan Mahallesı

Sultanbeyli’de son dönemde büyük ve nitelikli konutlar yükselmeye başladı. Tapulu bölgeler-de imar uygulaması yapan belediye, mahallenin yeni konut yatırımları almasını da sağladı. Mi-mar Sinan Mahallesi’nde irili ufaklı çok sayıda site bulunuyor ve bu kapsamda bazılarının da yapımına devam ediliyor.

Mahalle Sakınlerı Başkan Keskın’ı Kendıne Yakın Buluyor

Sultanbeyli halkıyla her fırsatta bir araya gelen Başkan Keskin mahalle toplantılarında, pazarlarda, esnaf ziyaretlerinde ve ev sohbetlerinde halkla bir araya geliyor. Yaptığı bu ziyaretlerle ilçe halkıyla her zaman birlikte olan Başkan’ın bu davranışı halk tarafından çok samimi bulunuyor. Bu organizasyonların yanı sıra mahallelerdeki esnafları ziyaret ediyor ve halkın sorunlarını dinliyor. Başkan Keskin ramazan ayında Mimar Sinan Mahal-lesi’nde düzenlenen ve neredeyse tüm mahalle sakinlerinin katıldığı sokak iftarında binlerce mahalle sakiniyle aynı ortamı paylaştı ve onlarla oruç açtı. Bu organizasyonların yanı sıra Başkan Keskin ev ziyaretleriyle de halkla buluşuyor. Her gün neredeyse üç evde sohbete katılan Keskin, ilçe sakinleriyle bire-bir iletişim kuruyor. Bu ortamlarda halkın sorunlarını dinleyen Başkan Keskin’in ilçe sakinlerine yakınlığı takdir topluyor.

Mımar Sınan Mahallesı’nde Bırçok Kışının Tapusu Dağıtıldı

Sultanbeyli’nin gelişiminde en büyük engel olan mülkiyet meselesinde sona yaklaşıldı. Başkan Keskin dönemine kadar adı bile anılmayan mülkiyet meselesi artık çözüme kavuşuyor. Bu sorun neredeyse bitme aşamasına getirildi. Başkan Keskin’in yaptığı yoğun görüşmeler ve konunun takibi, Sultanbeyli’ye tapu konusunda rahat bir nefes aldıracak. Geçtiğimiz yıllarda Mimar Sinan Mahallesi ve Battalgazi Mahallesi’nde bazı vatan-daşlar tapu sevinci yaşadı. Belediye yaptığı özel uygulamayla Battalgazi Mahallesi ve Mimar Sinan Mahallesi’nde çok sayıda vatandaşın tapusunu dağıttı.

Özel bir uygulamayla tapusuna kavuşanlara bilerek tören dü-zenlenmedi ve bu tapu olayı çıkar evrelerini harekete geçir-memek adına büyük titizlikle yürütüldü. Çıkar çevrelerinin ve Sultanbeyli’nin refahını istemeyenlerin boş durmayacağını bilen Keskin, sessiz sedasız va-tandaşlara tapusunu dağıttı.

Tapusunu alan vatandaşlar şimdi isterlerse imarlı böl-gelerde yatırım yapabiliyor. Mahallede Yapılan tapu uy-gulamasının ardından bölge büyük ölçüde yatırımda almaya da başladı.

ULAŞIM NOKTASIN-DA MAHALLENIN SORUNU BULUNMUYOR

Mimar Sinan Mahallesi ulaşım noktasında son dönemde büyük atılımlar gerçekleşti. Mahalleden birçok ilçeye ve özellikle sanayi bölgelerine direkt ulaşım sağla-nıyor. 131B, 131YS ve 131A hatları İMES-ODOKO-Ümraniye seferi yapıyor. Geçtiğimiz aylarda hizmete sunulan 18M hattı mahalle sakinlerinin Uzunçayır-Metrobüs hattına kolay ulaşımı-nı sağlarken, 132M hattı da direkt olarak Kartal Anadolu Adalet Sarayı’na ve Kartal Lütfi Kırdar Eğitim ve Araştırma hastanesi seferini yapıyor. Ayrıca Sultanbeyli-Yenidoğan güzergahını kul-lanan minübüsler de Mimar Sinan Mahallesi’nden geçiyor.

Mımar Sınan Mahallesı’ne Çok Sayıda Okul Yapıldı

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in eğitime önem verdiği herkes tarafın-dan biliniyor. Bu kapsamda ilçede çok sayıda eğitim yuvasını gençlerin hizmetine sunan Başkan Keskin, Mi-mar Sinan Mahallesi’nde de nitelikli okulları faaliyete geçirdi.

Mahalle Neredeyse Tamamen Yenılendı

Sultanbeyli Belediyesi Mimar Sinan Mahallesi’nde çok sayıda çalışma-ya imza attı. Neredeyse mahallede asfaltsız yol kalmazken, kaldırımı olmayan sokaklar ve caddelerde de 5 yıl boyunca hummalı bir çalışma yapıldı ve bu çalışmalar hala devam ediyor. Mahallenin asfalt oranı %99 gibi rekor bir seviye çıkartılırken, yapı-lan çalışmalarla kaldırım oranı da bir hayli yükseltildi. Bunun yanısıra Beyazıt Caddesi’de prestij sokaklar kapsamında mahalle sakinlerinin yakında hizmetine sunulacak. Belediye asfalt ve kaldırım çalışmala-rının yanısıra mahalleye yeni parklar ve yeni meydanlarda kazandırdı. Kanuni Sultan Süleyman Meydanı yeni mimarisiyle görenleri kendine hayran bırakıyor. Hemen yanında yapılan park ise mahalle sakinlerinin yeni soluklanma adresi oldu. Bununla birlikte mahallenin en büyük caddesi olan Basra Caddesi de yapılan çalışmalarla yenilendi. Altyapı eksikleri giderilen cadde yeni görüntüsüyle mahalle halkının hizmetine sunuldu.Spor Yolu Caddesi’nde ve mahalle genelinde ayrıca yağmur suyu kanal çalışmaları yapıldı. Aydınlatma çalışmalarının da eksiksiz yapıldığı mahallenin karanlık sokağı kalmadı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.