REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Sultanbeyli Üvey Evlat Mı?

Sultanbeyli Üvey Evlat Mı?
4 views
18 Aralık 2013 - 8:38

Sultanbeyli ve Sancaktepe ilçeleri başta olmak üzere İstanbul’un doğusundaki ilçeler şehir içi ulaşıma para ödemek zorunda. TEM’e bağlanarak Üsküdar yönüne gitmek isteyen sürücüler bu durumu sorgulamaya ve “Sultanbeyli üvey evlat mı” sorusunu sormaya başladı.

Sultanbeyli yıllarca ulaşım konusunda sıkıntı çeken bir ilçe oldu. Bu sorunu çözmek için 2011’de TEM bağlantı yolları Başbakan Tayyip Erdoğan tarafından ilçe halkının hizmetine açıldı. Ama bu durum zaman geçtikçe, “TEM’e neden para ödüyoruz. Biz üvey Evlat mıyız?”sorularını gündeme getirdi. Çamlıca Gişeler’in Kocaeli sınırına alınması ve şehir içi ulaşıma para ödemenin sona erdirilmesini isteyen ilçe halkı bu eşitsizliğin ortadan kaldırılmasını istiyor.

Ataşehir’de Gişe Yok

Sultanbeylili vatandaşları bu durumu sorgulamaya iten sebeplerden bir tanesi Anadolu yakasında Sultanbeyli gibi TEM’in içinden geçtiği diğer bir ilçe Ataşehir. Ataşehir halkı Çamlıca Gişeler’den ya da başka bir gişeden geçmeden TEM’e bağlanabiliyor ve İstanbul içinde istediği yere seyahat edebiliyor. Fakat Sultanbeyli ve Sancaktepe halkı TEM’e bağlanmak için para ödemek durumunda. Bu eşitsizliğin ortadan kaldırılmasını isteyen ilçe halkı Çamlıca Gişeler’in Kocaeli sınırına alınmasını talep ediyor. “TEM’e neden para ödüyoruz. Biz üvey evlat mıyız?” diyerek tepkilerini dile getiren ilçe halkı bu konuda yerel idarecilerden adım atmasını bekliyor.

Kurtköy, Pendik, Sancaktepe…

Sultanbeyli halkının yaşadığı bu durum çevre ilçelerde de geçerli. Sultanbeyli’nin komşusu olan Kurtköy semti, Sancaktepe ilçesi ve yakın bölgedeki insanlar da bu durumdan şikayetçi. Şehir içi ulaşıma para ödemek istemeyen vatandaşlar Köprülerde de geçiş ücreti alınmamasını talep ediyorlar. Bu konuyla ilgili yapılacak düzenlemelerle trafik yoğunluğunun azalacağını ifade eden ilçe halkı özellikle köprülerdeki trafiğin rahatlayacağını belirttiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.