REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.
REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Durağın Yeri Değişmeli

Durağın Yeri Değişmeli
26 views
17 Aralık 2013 - 8:40

Sultanbeyli ile Kurtköy arasında günde binlerce insan yolculuk ediyor. İki merkez arasındaki en çok kullanılan ulaşım aracı da Sultanbeyli – Kurtköy minibüsleri. Minibüslerin Sultanbeyli’deki duraklarının olduğu yer ise zaman zaman ufak tartışmalar doğuruyor.

Konuyla ilgili Sultanbeyli – Kurtköy Minibüs Durağı Başkanı Güven Artım ile görüştük. Artım konuyla ilgili kendilerinin de rahatsızlık duyduklarını ifade etti. “Bize Gündoğdu Sokağı ya da Fatih Sultan Mehmet Mezarlığı’nın yakınında bir yeri durak olarak versinler” diyen Artım, şuan ki durak yerinin kullanışlı olmadığını ifade etti.

Sultanbeyli – Kurtköy minibüs hattının bulunduğu Yusuf İslam Sokak iki kısımdan oluşuyor. Yanyol ile Gündoğdu Sokak arasındaki bölgede çift yönlü (minibüslerin durağı burada bulunuyor) ve Fatih Bulvarı ile arasındaki kısımda ise Yanyola çıkış güzergahında tek yönlü. Bu noktada Yanyoldan gelip Yusuf İslam Sokak’ta bekleme yapan minibüsler yeni sefere başlarken diğer yönler ters yön olduğundan U çekerek aynı sokaktan yanyola çıkıyor. Bu manevra esnasında da trafik aksıyor ve zaman zaman trafik tıkanıklığı meydana geliyor.

Şoförler De Halk Da Rahatsız

Bu durumdan hem halk rahatsız hem de minibüs şoförleri. Manevra esnasında zaman zaman çevredeki araçlar ile ufak hasarlı temaslar olduğunu ve maddi olarak zarar oluştuğunu ifade ederek, “Bize Gündoğdu Sokağı ya da Fatih Sultan Mehmet Mezarlığı’nın yaınlarında bir yeri durak olarak versinler. Yanyol’dan gelen minibüsler, Gündoğdu Sokak’ta beklese kimseye zararı olmaz. Gündoğdu Sokak çok fazla kullanılan, işlek olan bir yer değil. Burası bize verilirse minibüsler ve dolayısıyla vatandaş daha rahat eder. Daha önceden Fatih Sultan Mehmet Mezarlığı’nın yakınlarında bir yer için girişimler oldu ama o da sonuçsuz kaldı. Yanyol üzerinde bir durak oluşturulması da gündeme geldi ama biz minibüs şoförleri olası kazalardan ötürü buna taraftar değiliz. Ama durağımızın yer değiştirmesi herkesin hayrına olur” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.