REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

BU ÇUKUR ÖĞRENCİLERE MEZAR OLMASIN!

BU ÇUKUR ÖĞRENCİLERE MEZAR OLMASIN!
11 Ekim 2012 - 10:47

Abdurrahmangazi Mahallesi’nde bulunan Orman Caddesi üzerinde yapılan alt yapı çalışmaları bölgede bulunan iki okulun öğrencileri için tehlike arz ediyor. Açılan devasa çukurlar kısa zamanda kapatılmaz ise olası kaza kaçınılmaz gibi gözüküyor.

OLASI KAZAYA DAVETİYE ÇIKARAN ÇUKUR

Abdurrahmangazi Mahallesi’nde bulunan Orman Caddesi üzerinde yapılan İSKİ alt yapısı için kazılan çukurlar gerek Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu ve Mehmet Akif Mahallesi İmam Hatip Orta okulunun öğrencileri için tehlike oluşturuyor. Merkez İlköğretim Okulunun tadilata girmesinden dolayı öğrenciler, Abdurrahman Gazi Mahallesinde yeni yapılan okulda taşımalı sistemle eğitim görüyor. Gerek yeni okulun gerekse Mehmet Akif Ersoy İlköğretim okulunun bulunduğu cadde ve sokakta İSKİ bugünlerde hummalı bir alt yapı çalışması yapıyor. Okul önünde yapılan çukurları kapatarak çalışan görevliler, aynı duyarlılığı öğrencilerin kullandığı Orman Caddesi için göstermiyor. Orman caddesi üzerinde yaklaşık 30 metre genişliğinde ve 3 metre derinliğinde çukur açan yetkililer, olası bir kazaya davetiye çıkarmış durumda. Çukurun etrafını bez filelerle kapatarak sözde önlem alan yetkililer, öğrencilerin ve yoldan geçen diğer vatandaşların hayatlarını tehlikeye atmış durumdalar.

VELİLER TEDBİRLERİN ARTIRILMASINI İSTİYOR

İsmini vermek istemeyen birçok öğrenci velisi gazetemize yapmış olduğu açıklamada, “alt yapı çalışmasına karşı olmadıklarını, ancak açılan dev çukur için gerekli önlemler alınmadığından dolayı çocuklarının olası kazalarla karşı karşıya kaldıklarını” dile getirdiler. Orman Caddesi üzerinde açılan devasa çukurun etrafının sağlam malzemelerle kapatılmasını isteyen veliler, olası bir kaza durumunda birçok yetkilinin hukuki olarak sıkıntı yaşayacaklarını dile getirdiler.

 

OKUL İDARESİ GEÇİCİ TEDBİRİNİ ALIYOR

Mehmet Akif Mahallesi İmam Hatip Orta okulu ve aynı binada eğitim gören Merkez İlköğretim Okulu Müdürleri okul önünde oluşabilecek sıkıntıları ortadan kaldırmak için okulun arka kısmında bahçe duvarı giriş kapısı yapmak için kolları sıvadı. Mevcut giriş kapısının baktığı sokakta çalışmalar olduğu için öğrenciler yeni açılacak giriş kapısına yönlendirilecek. Sokakta mevcut çalışma bittikten sonra öğrenciler yeniden ana giriş kapısından okula giriş yapacak.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.