REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

CHP’Lİ BAŞKANA YOLSUZLUK SUÇLAMASI!

CHP’Lİ BAŞKANA YOLSUZLUK SUÇLAMASI!
12 Eylül 2012 - 17:30

Kartal Belediye Başkanı Opr. Dr. Altınok Öz hakkında, Marmara Geri Dönüşümcüler Yapı Kooperatifi Başkanlığı yaptığı dönemde yolsuzluk yaptığı iddiaları üzerine inceleme başlatıldı.

 

 

CHP’li Kartal Belediye Başkanı Opr. Dr. Altınok Öz hakkında, Marmara Geri Dönüşümcüler Yapı Kooperatifi Başkanlığı döneminde  yolsuzluk yaptığı iddiaları üzerine inceleme başlatıldı. Kocaeli Valiliği’nce yürütülen incelemeye Yeminli Mali Müşavirlik tarafından hazırlanan ve para trafiğine yer verilen raporun sebep olduğu öğrenildi.

Seçim öncesinde, “Yemem yedirmem” sözüyle halkın güvenini kazanan ve 2009 Mart yerel seçimlerinde CHP’den Kartal Belediye Başkanı seçilen Op. Dr. Altınok Öz hakkında yolsuzluk iddiaları üzerine soruşturma açıldı. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Marmara Geri Dönüşümcüler Yapı Kooperatifi Başkanlığı’nı yürütüyordu. Öz Belediye Başkanı seçildikten sonra, Kooperatifin yapılan genel kurul toplantısında, üyeler tarafından ibra edilmeyerek dönemi ise mahkemeye taşınmıştı.

FIRINDAN DEMİR ÇİMENTO ALINMIŞ!

Kocaeli Valiliği tarafından yürütülen soruşturma’da, CHP’li Kartal raporda unlu mamul, ekmek satan bir şirketten 77 bin 573 lira tutarında kum, demir ve çimento satın alınmış gibi gösterilmesine dikkat çekildi. Ayrıca Atatürkçü Düşünce Derneği’ne her ay yapılan bağışlara karar defterinde yer verilmediği tespit edildi. Marmara Geri Dönüşümcüler Yapı Kooperatifi yönetimi, 2009 yerel seçimlerinde Kartal Belediye Başkanı seçilen eski başkanları Altınok Öz ve ekibinin harcamalarıyla ilgili Yeminli Mali Müşavirliğe inceleme yaptırdı.

MÜTHİŞ PARA TRAFİĞİ

1 Ocak 2005 ile 31 Aralık 2009 tarihleri arasındaki para trafiği mercek altına alındı. İncelemelerde TEMA’ya yapılan 350 bin TL bağış ve Atatürkçü Düşünce Derneği’ne yapılan aylık 210 TL’lik ödemeler ile ilgili karar defterinde alınmış herhangi bir karar olmadığı belirtildi. Yeminli Mali Müşavir Müjdat Bozkır, Murat Çalışkan ve Denetçi Mustafa Yakın tarafından hazırlanan rapor önce Kartal Kaymakamlığı’na gönderildi. Kartal Kaymakamlığı’nın kooperatifin merkezi Kocaeli olduğu için dosyayı Kocaeli Valiliği’ne gönderdiği öğrenildi. Eldeki evraklar ve raporu dikkate alan Kocaeli Valiliği, Altınok Öz ve halen Kartal Belediyesi’nde görevli diğer yönetim kurulu üyeleriyle ilgili inceleme başlattı.

Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz hakkında, Kocaeli Valiliği tarafından açılan soruşturma Kartal siyasetine ise bomba gibi düştü.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.