REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

VATANDAŞIN SUÇU NE?

VATANDAŞIN SUÇU NE?
03 Eylül 2012 - 15:10

Okulların açılmasına sayılı günler kala İstanbul İl Özel İdaresi tarafından güçlendirmeye alınan Sultanbeyli Merkez İlköğretim Okulu öğrencileri, eğitimini Abdurrahman Gazi Mahallesinde bulunan bir okulda alacak. Öğrencilerin o mahalleye taşınma işi özel bir servis firmasına ihale edildi. Öğrencilerinin para karşılığı taşınmasına isyan eden veliler, “Okulun zamansız taşınmasına sebep olan yetkililer kimlerse parasını da onlar ödesin. Bizim günahımız ne?” diye sitemlerini dile getirdiler.

GÜÇLENDİRME YAZ TATİLİNDE YAPILMADI

Önceki haftalarda gazetemizde yer alan Sultanbeyli Merkez İlköğretim Okulunun güçlendirme sorunu okulların açılmasına sayılı günler kala yeniden alevlendi. Yaz tatilinde yapımına başlanmayan güçlendirme işlemi okulların açılmasına sayılı günler kala başladı. Okulun tadilata girmesiyle birlikte öğrencilerin Abdurrahman Gazi Mahallesinde bulunan ve yapımı devam eden bir okula taşınması karlaştırıldı. Mehmet Akif Ersoy mahallesinde oturan öğrenciler, kendileri istememelerine rağmen okul döneminde özel bir firma ile yeni okullarına taşınacak. Her ay sonunda servise zorunlu bir para verecek olan veliler isyan bayrağını çekti. Madem devlet bir hizmet yapıyor öğrencilerimizin servis parasını da kendisi karşılasın. Bu parayı veremeyecek yüzlerce gariban aile var, aynı anda iki veya üç çocuğu okula giden veliler var, diyerek sitemlerini dile getirdiler.

BU İŞİN EMSALİ VAR

Geçtiğimiz yıllarda Sultanbeyli Fatih İlköğretim ve Mehmet Akif Ersoy İlk Öğretim okullarının tadilata girdiğini, bu okullarda okuyan öğrencilerin Yıldırım Beyazıt İlköğretim Okuluna taşınma işlemini İl Özel İdarenin üstelendiğini ve vatandaşa ekstra bir servis ücreti çıkarmadığını dile getiren Merkez İlköğretim Okulu velileri: ‘Bu iş önceki yıl yapıldı ve uygulama ortadayken bizim günahımız ne? Okulun tadilata girmesini bizler istemedik eğer böyle bir kararı yetkililer alıyorsa servis işini de düşünseydi. Mahallemizde oturup da gariban olan yüzlerce aile var. Bu insanlar servis parasını nasıl ödesin? Bu uygulama ile yetkililerimiz resmen çocuklarınızı okula göndermeyin demek istiyor. Bu sıkıntıya yetkililerin çözüm bulmalarını istiyoruz’ diye şikayetlerini dile getirdiler.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.