REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Sultanbeyli AGD’den Muhteşem Final

Sultanbeyli AGD’den Muhteşem Final
22 Temmuz 2012 - 12:39

Sultanbeyli AGD (Anadolu Gençlik) 18 Temmuz Çarşamba akşamı Sultanbeyli Muhsin Yazıcıoğlu kültür merkezinde Marmara Üniversitesi Öğretim üyesi Hidayet Ayan’ın katılı ile muhteşem bir kapanış programı icra etti.

Sultanbeyli Belediye başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli eski belediye başkanı Ali Nabi Koçak  ve AGD il yöneticilerinin katıldığı geceye ilgi beklenenlerin üzerinde oldu.

Sultanbeyli AGD Başkanı Durmuş Can’ı temsilen solana hitap eden AGD başkan vekili Hüseyin Karakaya yaptığı konuşmada Sultanbeyli AGD olarak önce maneviyat ilkesine bağlı kalarak gençliğin milli ve manevi değerler etrafında yeniden büyük dünyanın inşası adına bu bilinçte Kuran ve sünnet ışığında eğitim programından geçtiğini ifade etti. Bütün yaz etkinlikleri süresinde desteklerini esirgemeyen Sultanbeyli belediye başkanı yapmış olduğu konuşmada AGD’ye olan desteklerinin artarak devam edeceğini ifade ederek AGD yöneticilerine teşekkürlerini sundu.

Minik yüreklerin Kur’an-ı Kerim ve ilahilerle renklendirdiği gecede AGD İslami İlimler Merkezi Başkanlığı görevinde bulunan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim üyesi Hidayet Ayan Kuran Eğitimi ve Kuran Ahlakı üzerine müfit bir konuşma yaptı.

İslam ahlakının Müslümanı dost edinmeyi diğerlerinden üstün gördüğünü ancak günümüzde belirli kaygılarla Müslümanların gayr-i Müslimlerle dost olma yarışına girdiğini ifade ederek bu durumun hiçbir şekilde kuran ahlakı ile bağdaştırılamayacağını ifade etti. Ayan ayrıca İslam ahkâmının ve ahlakının yaşanılabilir bir hayat tarzı olduğunu ifade ederek tarihsel bir yaklaşımın Müslümanlar için büyük tehlikeler içerdiğinin altını çizdi. Son olarak M. Recai Çiftçi’nin musiki konseri ile nihayete erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.