REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Sultanbeyli Pir Sultan Abdal Derneği’nde 2B toplantısı

Sultanbeyli Pir Sultan Abdal Derneği’nde 2B toplantısı
19 Haziran 2012 - 13:45

Yavuz Selim Mahallesinde faaliyet gösteren Pir Sultan Abdal Derneği, Pazartesi akşamı 2B toplantısına ev sahipliği yaptı. Akşam saat 19.30 sıralarında başlayan programa konuşmacı olarak Avukat Ziya Çelik ve BDP Sultanbeyli Belediye Meclis Üyesi Sami Mercan katıldı.

 

ÇELİK: ‘KORKU YASALARI MECLİSTEN GEÇTİ’

 

2B ve Kentsel Dönüşüm konularının konuşulduğu program Pir Sultan Abdal Derneği’nin bahçesinde gerçekleşti. Yaklaşık dört saat süren programda 2B ve Afet Yasalarının Sultanbeyli’yi nasıl etkileyeceği konuşuldu. Konuyla ilgili yasaların hukuki boyutlarını dinleyicilere anlatan Avukat Ziya Çelik, mecliste kabul edilen her iki yasayı da ‘korku yasası’ olarak adlandırdı ve bu yasaların kısa vadede halkı mağdur edeceğini dile getirdi. Sultanbeyli halkı, hükümetin Sultanbeyli’de kentsel dönüşümü gerçekleştiremeyeceğini, binlerce binanın olduğunu dolayısıyla kimse evini bırakıp gitmez diye bir düşünceye sahip olduklarını dile getirerek: ‘yetkililer kentsel dönüşümü gerçekleştirirken önce insanları canından bezdiriyor. İlk olarak elektrik, su ve gaz gibi zaruri ihtiyaçları kesiyorlar. Sonrada vatandaş kaçış yolunu arıyor. Tahmin o dur ki, o dönem geldiğinde yetkililer Sultanbeyli’de de aynı uygulamayı yapacaklardır’ dedi.

 

 

 

 

 

 

MERCAN, 2B’DE EN UCUZ RAKAM 250 TL, EN YÜKSEK RAKAM 2.200 TL

 

Mecliste edindiği bilgileri programa katılan vatandaşlara anlatmak için söz alan BDP Sultanbeyli Belediye Meclis üyesi Sami Mercan, Sultanbeyli’de 2B fiyatlarının gazetelere yansıdığı gibi yüksek olduğunu, bu rakamların Sultanbeyli halkını mağdur edeceğini dile getirdi. Sultanbeyli’de en ucuz metre kare fiyatın 250 TL olduğunu en yüksek fiyatında 2.200 TL olduğunu dile getirdi. AK Parti Sultanbeyli eski İlçe Başkanı Ömer Özkartal’ın Sultanbeyli çıkışında bulunan iş yerlerinin olduğu bölgede metre kare fiyatlarının 2.200 TL olduğunu söyleyen Mercan: ‘Bu resmen halka zulümdür. Bunun neresinde adalet var. Bu paraları insanlar nasıl ödeyecek anlayabilmiş değiliz’ dedi. Programa Sultanbeyli BDP İlçe Başkanı Subutay Açık da katıldı.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.