REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

CHP’nin 2B toplantısına, Saadet Partisi’nden destek

CHP’nin 2B toplantısına, Saadet Partisi’nden destek
06 Mayıs 2012 - 12:27

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Grup Başkanvekili Akif Hamzaçebi’nin Beykoz’da 2B ile ilgili basın toplantısı düzenledi. Hamzaçebi’ye Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz de destek verdi. Toplantıda konuşan Öz, vatandaşın lehine olan her girişime destek vereceklerini söyledi.

CHP Grup Başkanvekili Akif Hamza Çebi, Beykoz Trabzonlular Derneği’nde vatandaşlarla bir araya geldi. Hamzaçebi vatandaşlarla 2B yasasını konuştu. Toplantıya Saadet Partisi Beykoz İlçe Başkanı Burhan Öz’de katıldı. Öz, meclisten geçen 2B Yasası’na tepki gösterdi ve vatandaşların yararına olan uygulamalara destek vereceklerini söyledi.

Toplantıda konuşan Akif Hamzaçebi ise yasanın eşitlik ilkesine uymadığını söyledi. Hamzaçebi, hükumetten yasanın bir an önce değiştirilmesini talep etti. Sorunun sadece CHP’nin meselesi olmadığını, tüm partileri ilgilendirdiğini belirten Hamzaçebi, yasada yer alan ‘Rayiç bedellerin yüzde 70’ini ödeme’ şartının ağır olduğunu ifade etti.

2B Yasası’nın Anayasanın eşitlik ilkesine uygun olmadığını aktaran Hamzaçebi, “Eşitlik mali konularda herkese, durumuna göre farklı kuralların uygulanması demektir. Mali durumu iyi olana biraz daha büyük verebilirsin az olana ona göre bir vergi yükü belirlersin. Burasını kendi ihtiyacı için 12 ay kullanan vatandaşımızın satın alma bedelini tespit ederken, 5 dönüm araziyi ‘tapusu çıksın’ bekleyenlerle aynı kefeye koyamazsınız. Eşitlik 5 dönüm arazi alıp ‘yasa çıksın buraya gökdelen dikeyim’ diyenler, 500—800 metre kare alana inşaat yapmış kişiyi aynı kefeye koymak değildir.” dedi.

2B arazilerini asıl ihtiyaç sahiplerinin almaması halinde, para sahiplerinin alacağını aktaran Hamzaçebi, “Parlamentoda milletvekili desteği olduğu halde bir yasada halk desteği yok ise, o yasa meşru değildir. Ben sizden onu alıyorum. Şu iddiayı ihtiyatla karşılıyorum. ‘Biz bedelleri düşüreceğiz’ açıklaması siyasetçilere yakışmaz. Rayiç bedel bellidir, yüzde 70’i de satış bedeli olacaktır. Memura ‘Bu rayiç bedelin altında bir bedel tespit et’ diye hiç kimse talimat veremez.” diye konuştu.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.