REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Bu şehitlik Ermenilerin oldu!

Bu şehitlik Ermenilerin oldu!
15 Nisan 2012 - 14:20

Beykoz halkı tarafından 80. Yıl Anıtı ve Şehitlik olarak da bilinen 37500 m² arsa üzerine Beykoz Belediyesi seyir terası kurmayı planlıyordu… Ama söz konusu arsa ile ilgili bir bucuk yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni dava eden Ermeni Vakfı davayı kazandı.

 

Mahkeme şehitliği Ermenilere verdi

 

Beykoz Belediye Başkanı Yücel Çelikbilek, Çamlıca’dan daha iyi olacağını söylediği yere seyir kulesi kurmayı planlıyordu. Beykoz Surp Nigoğayos Ermeni Kilisesi Vakfı37.500 m²Beykoz Ermeni Mezarlığı’nı Vakfa iade edilmesi için açtığı davayı kazandı.

Bir buçuk yıl önce İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne acılan tapu iptalı ve tescil davasının vakfın leyhine sonuçlanmasında ağustos 2011 de yayınlanan Kanun Hükmünde Kararname’nin etkili olduğu belirtiliyor.  Vakıf Başkanı Varajan Mağatyan, Belediyenin temyize gideceğini,  ancak yinede kararın vakıf lehine sonuçlanacağına inandığını söyledi. “Davanın sonucu hepimizi mutlu etti… Ancak bildiğiniz gibi mahkeme masrafları çok yüksek bu meblağı karşılayacak gücümüz yok, bu yüzden mahkeme masrafları karşılığında mülkün üst kulanım hakkını Surp Pırgiç Hastanesi Vakfına devrettik… Nihayetinde dava lehimize sonuçlandı ve toplumumuza 37.500 metrekarelik bir arsa kazandırdık… Surp Pırgiç Hastanesi vakfı yöneticilerine müteşekkiriz, darısı diğer vakıflarımızın başına” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.