REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Çeşme haberi TBMM’ye taşındı

Çeşme haberi TBMM’ye taşındı
01 Nisan 2012 - 14:13

İlk olarak HABER TAKİP ardından da ulusal basının gündeme getirdiği ‘Tahlil  sonuçları kirli çıkmıştır, geçici süre içilmez’ yazılı uyarı levhalarının asıldığı çeşmeler TBMM genel kurulunda gündeme geldi. CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, 30 Mart tarihinde yapılan genel kurul toplantısında gündem dışı söz aldı ve Sultanbeyli’nin çeşmelerindeki kirlilik oranlarını dile getirdi.

 

 

MİLETVEKİLİ TANAL, TBMM’DE SULTANBEYLİ’Yİ KONUŞTU

Geçtiğimiz haftalarda HABER TAKİP’in manşetten duyurduğu ‘Sultanbeyli halkı su yerine ‘mikrop’ mu içiyor’! başlıklı haberimiz gündemde kalmaya devam ediyor. Haberin gazetemizde yer almasından sonra gerek televizyon kanalları gerekse ulusal gazeteler konuya eğilmiş ve aynı haberi değişik yorumlarla okuyucusuna duyurmuştu. Aradan yaklaşık iki hafta geçmesine rağmen çeşmeler gündemden düşmüyor. 30 Mart tarihinde TBMM Genel Kurulunda gündem dışı söz alan CHP İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal, Sultanbeyli ilçesinin sorunlarına ilişkin gündem dışı konuşma yaptı.Tanal, Sultanbeyli ile ilgili yaptığı konuşmada şu sözlere yer verdi. “İlçede kullanma suyundan alınan numuneler kirli çıktı. Yıllardır en büyük sorun olan otopark sıkıntısı bir türlü çözülemedi” ifadelerini kullandı.

 

 ÇEŞMELER KÖR TIPA İLE KAPATILDI

 

Hatırlanacağı üzre çeşmelerden alınan su numunelerinin kirli çıkması sonrası ilçe Sağlık Grup Başkanlığı çeşmelerin üzerine  ‘Tahlil  sonuçları kirli çıkmıştır, geçici süre içilmez’ yazılı uyarı levhaları asmıştı. Levhaların çeşmelerin üzerine asılmasından sonra gerek televizyon kanaları gerekse yazılı basın konuyu gündeme taşımız ve suların kirli olduğunu gündeme getirmişti. Haberlerden sonra birileri çeşmelerin üzerindeki levhaları sökmüştü. Son olarak da yetkililer, tedbir amaçlı olarak çeşmelerin musluklarını kör tıpa ile kapattı.

 

MAHALLELİLER BELEDİYE ÖNÜNDE TOPLANDI

Çeşme meselesinin TBMM’de gündeme getirildiği saatlerde mahallelerden gelen bir grup, çeşmelerinin kapatılmasına tepki göstermek için Sultanbeyli Belediyesi önünde toplandı. Konuyla ilgili konuşan vatandaşlar, ‘Çeşmemizden akan sularda ‘mikrop’ varsa yetkililer kolay yolu seçip çeşmeleri kapatmasın, gerekli ilaçlamaları ve temizlemeleri yapsınlar’ şeklinde tepkilerini dele getirdiler.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.