REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Yerel Medya Eğitim Semineri Başladı

Yerel Medya Eğitim Semineri Başladı
11 Mart 2012 - 16:01

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi ve İstanbul Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği (AYGAD) İşbirliğinde gerçekleştirilen yerel medya eğitim semineri 9 Mart’da başladı.

Bir ay (9 Mart-01 Nisan arası-72 saat) sürmesi planlanan yerel medya eğitim seminerinde medya mensupları, cuma, cumartesi ve pazar günleri olmak üzere haftada 3 tam gün (saat10.00-17.00 arası) eğitim görecek. 50 Gazeteci 9 Mart Cuma günü ilk derslerine başladılar. İlk ders, Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç Levent  Eldeniz tarafından verildi.

Marmara Üniversitesi’nin Göztepe Kampüsü’ndeki eğitimlerde Prof.Dr.Atilla Girgin; Habercilikte  ulusal ve uluslararası kodlar,  yazılı haber türleri ve haber yazma teknikleri, haber yazım pratiği, haber kaynağı gazeteci ilişkisi, medyanın yapısı, çalışma koşulları ve yaşanan değişimler konularında 4 gün süreyle eğitim verecek.

Yrd.Doç.Dr. Levent Eldeniz; İnternet gazeteciliğine giriş ve temel ilkeler, Web tasarımı ve internet destekli gazetecilik uygulamaları, Öğretim görevlisi Hasan Öztürk; Radyo televizyon haberciliği, dil kullanımı, tematik habercilik, haber bülteni yazımı (uygulamalı), Yrd.Doç.Dr. Şevket Sayılgan; Ekonomi Gazeteciliği, ekonomide kavramlar ve ekonomik veri okuma, Öğretim görevlisi Bedrettin Uğur; sector haberlerinin takibi ve yazımı, gündemin izlenmesi ve haber üretilmesi konularını işleyecek.

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi, Anadolu Yakası Gazeteciler Derneği’nin (AYGAD) teklifi Ticaret Odası (İTO) desteği ile gerçekleştirilen seminer sonunda medya mensuplarına, Marmara Üniversitesi tarafından katılım ve başarı olmak üzere iki ayrı sertifika verilecek.

 

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.