REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Eğitim-Bir-Sen’den Sultanbeyli Belediye Başkanlığı Ziyareti

Eğitim-Bir-Sen’den Sultanbeyli Belediye Başkanlığı Ziyareti
06 Mart 2012 - 15:08

Eğitim-Bir Sen Sultanbeyli Şube Başkanı Murat Şit ve heyeti, Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’i ziyaret etti. Ziyarette Sultanbeyli’nin eğitim gereksinimleri konuşuldu. Sultanbeyli’de eğitime verdiği değeri gerçekleştirdiği önemli projelerle oraya koyan Keskin, sendikaların da bu projelerin ayrılmaz bir parçası olduğunu söyledi. “Eğitim yatırımlarında sendikalarla işbirliği yapmak, kurumlardaki idareci, öğretmen ve öğrencilerin ilgi ve beklentilerinin ortaya çıkarılması ve yatırımların ona göre belirlenmesi açısından önemlidir.”  dedi. Eğitime daha fazla yatırım yapmayı düşündüklerini de dile getiren Keskin, “Sultanbeyli’de diğer alanlarda da yaptığımız yoğun yatırımlar sonucu bütçemizi de kontrol altında tutmamız gerekir. Zira Sultanbeyli’nin her alanda çok büyük değişim ve dönüşüme ihtiyacı var.” dedi.

 

Keskin’in eğitime verdiği önem ve Sultanbeyli’ye yaptığı yatırımlardan dolayı eğitim camiasının duyduğu memnuniyeti dile getiren Eğitim-Bir-Sen Sultanbeyli İlçe Başkanı Murat Şit, “Eğitim alanında değişimin ve dönüşümün yavaş olması normaldir. İnsan eğitimi uzun süreç istemektedir. Sultanbeyli’nin sosyo-ekonomik düzeyinin yanı sıra sosyo-kültürel birikiminin istenen düzeye ulaşması için de biraz zaman gerekir. Bunun da yerel yönetimler, kamu ve sivil toplum kuruluşlarının koordinasyon içinde çalışarak mümkün olacağını düşünüyoruz.” dedi. Sultanbeyli okullarının bazı gereksinimlerinden bahseden Şit, “Sultanbeyli okullarının maddi sıkıntılar yaşamasından kaynaklanan sorunlarda belediyemizin sunduğu desteklerden memnun olduk.” dedi. Görüşme de öğretmenlere kolay ödeme imkanlarıyla konut yapılmasının Sultanbeyli’deki öğretmenlerin kalıcılığını sağlayacağını söyleyen Şit, bu talebine karşı Keskin, “Böyle bir çalışma yapılabilir ancak bizi yakından ilgilendiren 2B arazileriyle ilgili kanunun çıkması gerekir. Ondan sonra etraflıca değerlendirilir.” dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.