REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

MERKEZ CAMİ YIKILCAK!

MERKEZ CAMİ YIKILCAK!
17 Şubat 2012 - 11:35

Geçtiğimiz Perşembe günü basınla bir araya gelen Sultanbeyli Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, önümüzdeki süreçte yapacakları projeleri basın mensuplarına tek tek anlattı. O projelerden biride yeni merkez cami projesi.

Sultanbeyli, merkezde yeni bir meydana ve kültür merkezine kavuşuyor

Basın toplantısında Sultanbeyli için önemli bir projeyi de açıklayan Keskin, halk arasında Merkez Camii olarak bilinen projenin yakında hayata geçirileceğini belirterek, cami ve Hasan Ali Yücel ilköğretim okulunun bulunduğu alanda, kot farkını da kullanarak altında 2,5 kat otopark ve üstünde kültür ve sosyal amaçlı salonların bulunduğu ve üzerinde de düz ayak bir şekilde girilebilecek bir cami projesi yaptık. Bu projeyi Ataşehir camisinin de mimari projesini yapan Hilmi Şenalp’e de gösterdik, dedi. Keskin şu anda bile proje için kazmayı vurabileceklerini ama Hasan Ali Yücel ilköğretim okulunun halen eğitim vermesi durumu sebebiyle beklediklerini, okul için eski kaymakamlık binası alanına yeni bir okul binası yapımından sonra projeyi hayata geçireceklerini belirtti.

 

Proje için kaynak, dükkânların satışından elde edilecek

A.Gazi Camii yanındaki Aydos işyerlerinin kiralama ihalesine yeterli başvuru olmadığını ve rekabet oluşmadığı için ihalenin iptal edildiğini belirten Keskin, bu dükkanların satışına karar verdiklerini belirterek, açık, katılımcı ve şeffaf bir ihaleyle satış yapacağız, devir işlemini de satış vaadi sözleşmesi ile yapacağız, buradan elde ettiğimiz gelirle de merkezdeki Cami, otopark ve kültürel alan projesini tamamlayacağız, dedi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.