REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

‘Bekle bizi geliyoruz Kudüs’

‘Bekle bizi geliyoruz Kudüs’
05 Şubat 2012 - 16:05

Sultanbeyli Anadolu Gençlik 3 Şubat Cuma günü AGD ilçe konferans salonunda Arap Baharı ve Filistin konulu konferans düzenledi.

 

Yoğun katılımın olduğu konferansın konuşmacısı, uzun yıllar Filistin ve Ortadoğu üzerine yazılar yazan Nurettin Şirin’di. Sultanbeyli Anadolu Gençlik İlçe Başkanı Durmuş Can’ın selamlama konuşmasının ardından kürsüye çıkan Nurettin Şirin Filistin toprakları üzerinde İsrail’in Batılı emperyalist devletler tarafından nasıl zorba bir şekilde kurulduğunu anlattı. İşgalin tarihini detaylı bir şekilde dile getiren Şirin 1948’den 1969’a kadar İsrail’e karşı uluslararası düzeyde ciddi bir direniş sergilenemediğini belirtti. 1969 yılında Necmettin Erbakan’ın başlattığı Bağımsızlar Hareketi’yle Filistin meselesinin İslam dünyasında ve dünya kamuoyunda aksiyonel bir şekilde yer aldığını dile getirdi. 6 Eylül 1980’de Konya’da yapılan Kudüs Mitingi’nin Filistin İntifadasının temelini oluşturduğunu ve 1987 ilk İntifadanın gerçekleştiğini söyledi. Arap Baharı’nın da Filistin meselesinden ayrı tutulamayacağını vurgulayan Şirin, Arap Baharı’nın gerçekleştiği ülkelerdeki halkın devrimlerden sonra dile getirdiği “Bekle Bizi Geliyoruz Kudüs” sözünün bir tesadüf olmadığını hatırlattı.

 

Arap Baharı’nı anlatan sinevizyonun da gösterildiği konferans Süleyman Yıldırım’ın yaptığı dua ile sona erdi.

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.