REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Sultanbeyli’de Tosya Sevgisi

Sultanbeyli’de Tosya Sevgisi
01 Şubat 2012 - 15:17

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yaşayan ve bu bölgede sılalarından uzak gurbet elde iş ve aş için mücadele veren Tosyalı hemşerilerimiz önceki gece yaşadıkları Tosya özlemini Belediye Başkanı Kazım Şahin’in katıldığı gece ile giderdiler. Tosyalı hemşerimiz Selman Yoksul’un başkanlığını yaptığı KAS-DER Sultanbeyli Şubesi’nde toplanan 100’ü aşkın Tosyalı hemşerilerimiz Belediye Başkanı Kazım Şahin’i bağırlarına basarak, soru yağmuruna tuttular.

 

TODEF ve Kapı Fuarı’na katılmak üzere İstanbul’a giden Belediye Başkanı Kazım Şahin, TODEF Genel Başkanı Ali Tekin ile birlikte KAS-DER’in Sultanbeyli Şube Başkanlığı’nı da ziyaret ettiler. Dernek Başkanı Selman Yoksul ve hemşerilerimiz tarafından kapıda karşılanan Başkan Şahin, önce Dernek Başkanlığı makamında bir çay içimi kadar sohbet edilerek dernek çalışmaları hakkında bilgi alındı.

Daha sonra salonda Tosya Belediyesi’nin son 33 aylık hizmet ve çalışmalarıyla ilgili sinevizyon gösterisi ile bilgi aktarıldı. Açılış konuşmasını yapan Dernek Başkanı Selman Yoksul, İstanbul’un bütün ilçelerinde olduğu gibi Sultanbeyli’de de çok sayıda Tosyalı hemşerimiz olduğunu belirterek; “Diğer ilçe belediye başkanları da gelmeden dernek olarak sadece o ilçeli olan hemşerilerimize davet çıkarıyoruz. Yoksa binlerce insanımızı burada toplama şansımız maalesef yok. O nedenle de bu akşam burada görülen 100’ü aşkın Tosyalı hemşerilerimiz de Sayın Kazım Başkanımızın ağzından Tosyamızı ve yapılan hizmetleri dinlemek için sabırsızlanıyorlar. Bizlerle birlikte olabilmek için buraya kadar teşriflerinden dolayı Sayın Başkanımız Kazım Şahin’e teşekkür ediyorum” dedi.

Belediye Başkanı Kazım Şahin de sinevizyon eşliğinde 33 aylık dönem içerisinde yapılan hizmet ve çalışmaları anlatmadan önce gurbette Tosya’yı ve memleketlerini unutmamalarını, gurbette birlik ve dayanışma içerisinde yaşamalarını, memleketlerine yatırım yapmalarını isteyerek belediye çalışmaları ile ilgili 2 saati aşan bir sunum yaptı. Büyük bir dikkat içinde Başkan Şahin’i dinleyen hemşerilerimiz sunumun ardından Tosya’daki sorunlarıyla ilgili sorular sordu ve cevap aldılar.

Toplantı sonrası KAS-DER Sultanbeyli Şube Başkanı Selman Yoksul tarafından Başkan Şahin’e Kastamonu manzaralı bir yağlı boya tablo hediye etti.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.