REKLAM ALANI

(160x600px)

Esnek veya Sabit Ölçü Verebilirsiniz.

Haber Takip

Tüm Dünyayı Etkisi Altına Alan
COVID-19 Salgınında SON DAKİKA Gelişmeleri
#BizBizeYeteriz Türkiyem! Korona yaz 8119'a gönder 10 TL bağışta bulun

Belediye’den ‘U’ dönüşü

Belediye’den ‘U’ dönüşü
25 Ocak 2012 - 17:28

Maltepe Belediyesi’nin taşeron işçileri belediye tarafından geçtiğimiz hafta kendilerine verilen sözlerin tutulmadığını, kandırıldıklarını belirterek ara verdikleri eylemlerine yeniden başlayacaklarını açıkladılar

 

Maltepe Belediyesi’ne hizmet üreten taşeron firmada çalışan ve sosyal hakları ile işlerinde kullandıkları araç gereçlerin kendilerine verilmediği için eyleme başlayan işçiler ikinci kez eylemde. Eyleme başlamalarından ötürü önce aralarından birkaç arkadaşının işine son verilen taşeron işçiler 28 gün sürdürdükleri bu eylemi geçtiğimiz hafta Maltepe Belediyesi Başkan danışmanı Yüksel Çiftçi’nin kendilerine söz vermesi üzerine bitirmişlerdi. İşçilere sosyal hakları ve gerekli araçların verileceği işten çıkartılan arkadaşlarının da yeniden iş başı yapabilecekleri belirtilen bu açıklama sonrasında ayrıntılar içinse hafta sonu bir araya gelinecekti. Ancak hafta sonu beklenen görüşme olmadı. İşçiler bugün de belediyeye gittiklerinde kendilerine sadece işten atılan arkadaşlarının geri alınacağı diğer taleplerinin karşılanmayacağı söylendi. Bunun üzerine kandırıldıklarını ifade eden işçiler ise yeniden Maltepe Belediyesi önünde eylem kararı aldı.

İşçiler adına yapılan yazılı açıklamada; “Maltepe Belediyesi Başkanı Mustafa Zengin’in sözcüsü olan Yüksel Çiftçi sorunların çözüleceğini ifade etmişti. Bizler verilen sözlerin güvence altına alınması için protokol imzalanmasını ve sorunların çözümü için komisyonun oluşturulmasını istedik. Belediye yönetimi komisyonun kurulmayacağını, protokol imzalanmayacağını sadece işe geri almayı kabul ettiklerini ifade etmişlerdir. İşe alımda da istedikleri işlere verilebileceğini yani biz Maltepe Belediyesi direnişçi işçileri resmen cezalandırmak istemişlerdir. Bizler bu durumu haklı olarak kabul etmeyerek ara verdiğimiz direnişimize tekrar başlamayı ve artık bizim için sözlerin bittiği eylemin başladığını ifade etmek ve yaşanan bu süreçle ilgili her şeyi kamuoyuyla paylaşmak için basın açıklaması gerçekleştirerek direnişimize kaldığımız yerden devam edeceğiz” denildi.

 

REKLAM ALANI

(336x280px)

Anasayfa Sağ Bloka Esnek veya Sabit ölçülerde SINIRSIZ reklam alanını şablon olarak ekleyebilirsiniz. Şuan örnek olarak sadece 2 reklam kullanıldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.